LEGNICA. Kwiatkowski: Kampania trudna, bo miałka

IMG_6161 W tym mieście zaczął i w tym mieście zakończył swą kampanię wyborczą Robert Kwiatkowski – kandydat do Europarlamentu z listy wyborczej Europa Plus Twój Ruch. Były prezes Telewizji Polskiej przyznaje, że ma sentyment do tego miasta i zawsze z chęcią tu przyjeżdża. On sam, jak i pozostała czwórka jego koalicyjnych kolegów, byli najaktywniejszymi politykami tej kampanii.

– W sumie Legnicę odwiedziła połowa naszych kandydatów – zauważa jego kolega z listy Sławomir Skowroński. Obaj kandydaci nie przejmują się przedwyborczymi sondażami i uważają, że ich koalicja osiągnie wyborczy sukces. Przypominają, że z badań również nie wynikało, by na partię Janusza Palikota chciał ktokolwiek głosować, tymczasem wyniki pokazały, że stała się trzecią siłą polityczną w Polsce.

IMG_6168Politycy ubolewają na miałkość kampanii wyborczej i brak debaty politycznej, a zwłaszcza ze strony Platformy Obywatelskiej i Bogdana Zdrojewskiego, który skutecznie unikał jakichkolwiek konfrontacji. – PO uprawia politykę zarządzania strachem, grożąc Putinem, przez którego dzieci mogą nie pójść do szkoły, i groźbą powodzi – uważa Robert Kwiatkowski.

Wyborcza lokomotywa EPTR nie wróży sukcesu Januszowi Korwin-Mikkemu. Porównał go do dwugłowego cielaka, którego każdy chce obejrzeć i dotknąć, ale nic z tego nie wynika. – Jego poglądy są odrażające. Jak można Parlament Europejski porównać do burdelu i w ogóle, co to za słownictwo! – oburza się Kwiatkowski.

Na koniec kampanii, dla ochłody, kandydaci do Europarlamentu rozdawali mieszkańcom butelki z wodą mineralną z wizerunkiem lidera listy. – Tylko idiota głosuje na Palikota! –krzyknął młody przechodzień na widok znanego polityka.

JOM

Dodaj komentarz