Opublikowany: czw, Lis 13th, 2014

LEGNICA. Koleje Dolnośląskie przeniosą się na dworzec

IMG_0490Projekt listu intencyjnego – na mocy którego siedziba Kolei Dolnośląskich ma być przeniesiona do wyremontowanego dworca kolejowego – przedstawili dziś wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak oraz prezes tej spółki transportowej, Piotr Rachwalski. Przeprowadzka jest możliwa jeszcze w tym roku.

Obecnie dyrekcja Kolei Dolnośląskich, zatrudniająca około 50 osób, mieści się w czterech wynajmowanych mieszkaniach przy ul. Wojska Polskiego w Legnicy. Prezes Piotr Rachwalski przyznaje, że przenosząc się do dworcowych pomieszczeń zyskają nie tylko większą przestrzeń, ale i znacznie ograniczą koszty wynajmu lokalu.

IMG_0552Polskie Koleje Państwowe, do których należy dworzec, zawarły w tej sprawie wstępne porozumienie z samorządem województwa dolnośląskiego. Do Kolei Dolnośląskich należy budynek przy ul. Hutników w Legnicy, ale – jak zapowiada prezes tej spółki – pomieszczenia te zostaną wystawione na sprzedaż.

– Na legnickim dworcu możemy uruchomić profesjonalne biuro obsługi klienta i to nie tylko duże ułatwienie dla podróżnych, ale także dla naszych 320 pracowników, którym będzie łatwiej załatwić służbowe sprawy tutaj, niż w odległej siedzibie przy ulicy Wojska Polskiego – wylicza korzyści Piotr Rachwalski, który – chcąc poznać od środka realne problemy swej spółki – zamierza osobiście sprzedawać w kasie bilety i wcielać się w rolę konduktora.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..