LEGNICA. Hotelowy gang okradał głównie cudzoziemców (WIDEO)

hotel-room-1230953Włamywali się do pokoi hotelowych kradnąc rzeczy osobiste gości. Łupem złodziei padały nie tylko pieniądze, ale także wszystko, co można było szybko sprzedać: sprzęt elektroniczny, laptopy, aparaty fotograficzne, biżuteria. Czteroosobową szajkę zatrzymali legniccy policjanci.

Mieszkańcom Śląska udowodniono 24 włamania na szkodę gości hotelowych, głównie obcokrajowców. Straty oszacowano na prawie 70 tys. zł.

– Włamywacze działali na terenie całego kraju – informuje podinspektor Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. – Włamywali się między innymi w Legnicy, Łańcucie, Bielsku-Białej, Szczyrku i Kołobrzegu. Trwają czynności zmierzające do udowodnienia zatrzymanym kolejnych włamań. Funkcjonariusze nie wykluczają, że przestępcy działali także na terenie Niemiec i Czech – dodaje policjant.

Rabusiów ujęto na terenie Katowic i Nowej Soli. Wszyscy to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 19 do 51 lat. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Wobec jednego z nich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

FOT. FREEIMAGES.COM

Dodaj komentarz

*

code