Gdzie po bezpłatną poradę prawną w Legnicy? (WIDEO)

Prawie 600 legniczan skorzystało w tym roku z miejskiego systemu darmowej pomocy prawnej. Najczęściej prosili o porady dotyczące prawa cywilnego, spadkowego i rzeczowego.

Prawnicy obsługujący mieszkańców w ramach miejskiego systemu darmowej pomocy prawnej najczęściej byli pytani o zagadnienia prawa cywilnego, spadkowego, rzeczowego, ubezpieczeń społecznych oraz prawa do opieki zdrowotnej, ale i sprawy alimentacyjne, administracyjne, majątkowe czy karne. W pierwszym półroczu br. z ich usług skorzystało blisko 600 osób. Byli to najczęściej mieszkańcy powyżej 65. roku życia. Kobiety decydowały się na to dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Na co mogli liczyć podczas spotkania ze specjalistą?

– Pomoc prawników najczęściej polega na wskazywaniu zainteresowanym konkretnego sposobu rozwiązania problemu prawnego i udzielaniu informacji. Sporządzają także projekty pism w różnych sprawach. Jednorazowo poświęcają swym klientom od 15 minut do ponad godziny – wyjaśnia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Gdzie można zasięgnąć bezpłatnej porady? W mieście działają cztery punkty: nr 1 i 2 przy ul. Kościuszki 38 oraz nr 3 i 4 przy ul. Witelona 8 (wszystkie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16).

– W punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe przy ul. Kościuszki 38 porad udzielają także doradcy podatkowi – w zakresie prawa podatkowego, z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także absolwenci wyższych studiów prawniczych posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych – informuje Rodak.

Dodaj komentarz