Opublikowany: śr, Mar 18th, 2015

LEGNICA. Dwutygodniowa zabawa

IMG_9236Znane są już szczegóły tegorocznego Święta Legnicy. Przygotowywany przez Legnickie Centrum Kultury cykl imprez rozpocznie się 18 czerwca i potrwa do 1 lipca. Koncertowa kulminacja na lotnisku zbiegnie się z początkiem Mistrzostw Świata w motoparalotniarstwie.

Święto Legnicy zainaugurowane zostanie w czwartek 18 czerwca obok jednego z legnickich mostów. – To nie przypadek, bo m.in. dzięki naszym staraniom wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 wyjdą poza Wrocław. W tym roku będzie realizowany m.in. projekt „Mosty”, do którego skutecznie aplikował Teatr Avatar i to premiera spektaklu, który powstanie w ramach tego projektu, będzie pierwszą atrakcją Święta Legnicy – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

Piątek i sobotę legnickiego świętowania wypełni Satyrykon, a w niedzielę planowany jest piknik dla miłośników kultury kresowej, ale nie tylko. W poniedziałek dziedzińcem Akademii Rycerskiej (a w przypadku niepogody jej salami) zawładną młodzi szachiści, którzy biorą udział w trwającej edycji programu „Legniczanie dają mata”. W szachownicowe szranki stanie 120 pierwszoklasistów, którzy będą mieli okazję w poważnym turnieju sprawdzić swe umiejętności.

Wtorek to tradycyjnie dzień, w którym odbywają się koncerty w ramach festiwalu Legnickie Wieczory Organowe. Wprawdzie na 23 czerwca LCK nie planuje festiwalowego koncertu, ale będzie duża gratka dla miłośników muzyki klasycznej. Na czterech scenach, w czterech różnych miejscach w centrum miasta usłyszymy przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu legnickich artystów. Będzie też okazja do spaceru, podczas którego posłuchamy ciekawych, muzycznych opowieści.

Środa także będzie muzyczna. Tym jednak razem ukontentowani powinni być zwłaszcza miłośnicy talentu Jurka Delwo i Sławka Szudrowicza, czyli filarów grupy Photony. LCK zaprosi bowiem na benefis tych artystów. W czwartek natomiast mieszkańcy miasta spotkają się w parku – będzie coś dla seniorów, ale nie tylko.

Od piątku do niedzieli wielkie koncertowanie na lotnisku. W piątek prawdziwa gratka dla miłośników tanecznych rytmów: zobaczymy i usłyszymy grupy Basta, Piękni i Młodzi oraz Boys. Supporty wybierzemy wspólnie dzięki konkursowi organizowanemu przez Radio Plus. W sobotę koncerty Messayah, Indios Bravos i Wilków – to atrakcje na ziemi. Nie zabraknie jednak także tych podniebnych, dzięki specjalnym pokazom, które przygotowują organizatorzy Mistrzostw Świata w motoparalotniarstwie. Wreszcie w niedzielę sceną zawładną m.in. K.A.S.A i Maciej Maleńczuk z Psychodancingiem.

Tegoroczne Święto Legnicy zakończy koncert inaugurujący jednocześnie festiwal Świat pod Kyczerą. Na uwielbianą przez legniczan imprezę organizatorzy zaproszą 1 lipca.

ŹRÓDŁO UM LEGNICA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..