Legnica: Drugi lekarz zakażony koronawirusem (WIDEO)

Do legnickiego sanepidu spływają wyniki pacjentów i personelu szpitala, którzy mieli kontakt z zakażonym neurochirurgiem oraz pacjentem oddziału chirurgicznego. Wiadomo już, że wynik dodatni dało badanie wymazu innego lekarza. Na pozostałe inspektorzy wciąż czekają.

Jak podaje legnicki sanepid, zakażenie koronawirusem potwierdził test jednego z lekarzy szpitala. Wstępne testy pozostałych członków personelu nie wykazały zakażenia u żadnego z nich. To dobra wiadomość, choć inspektorzy zaznaczają, że wciąż czekają na wszystkie wyniki.

Przypomnijmy. Po tym, jak u lekarza oddziału neurochirurgicznego potwierdzono zakażenie COVID-19, kwarantanną zostali objęci wszyscy tamtejsi pacjenci oraz personel, który miał z nim kontakt. Szybko okazało się, że konieczne będzie także zamknięcie chirurgii, gdzie zakażony koronawirusem okazał się jeden z pacjentów. Placówka zapowiedziała, że sprawę traktuje priorytetowo. Stawką jest bowiem ciągłość świadczeń z zakresu neurochirurgii oraz chirurgii w nadkaczawskiej lecznicy.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code