Opublikowany: czw, Kwi 2nd, 2020

Dwa szpitalne oddziały zamknięte z powodu koronawirusa (WIDEO)

Już nie jeden, a dwa oddziały legnickiego szpitala zostały czasowo zamknięte z powodu potwierdzonego zakażenia koronawirusem. Sytuacja potrwa przynajmniej dopóki do placówki nie trafią wyniki kilkunastu pacjentów i ponad 20 osób z personelu, które miały kontakt z zakażonymi.

Wczoraj u jednego z lekarzy legnickiego szpitala potwierdzono obecność koronawirusa, przez co oddział neurochirurgii został zamknięty, a jego pacjenci i personel – objęci kwarantanną. Dziś ich sytuacja jeszcze się nie zmieniła.

Wczoraj w legnickiej lecznicy zamknięto jednak także oddział chirurgiczny. Wszystko z powodu pacjenta, który zgłosił się tam z objawami koronawirusa.

Teraz w placówce czekają na wyniki testów pacjentów oraz personelu, który miał kontakt z zakażonymi. Te mają być znane dziś wieczorem. Tymczasem w podlegnickich Prochowicach odnotowano kolejny, trzeci już przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu legnickiego.

Jak podają przedstawiciele legnickiego sanepidu, obenie na terenie powiatu legnickiego kwarantanną objęte są 373 osoby. W 4 przypadkach zastosowano nadzór epidemiologiczny. Ze 149 wykonanych testów 130 przyniosło wynik ujemny. Inspektorzy czekają obecnie na wyniki badań wymazów pobranych od 16 osób.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..