LEGNICA. Niezwykły model warszawy (WIDEO)

2015-09-24 11_36_00Półtora miliona złotych może kosztować nowoczesny model samochodu marki Warszawa, który zaprezentowano dziś w Legnicy. Wszystko w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Nową warszawę autor zaprezentował w Letia Business Centre.

– Kształty warszawy znane są na całym świecie. My postanowiliśmy dać jej nowoczesny wygląd, przecież od tej starej warszawy dzieli nas wiele lat – mówił Michał Koziołek.
Roboczy model warszawy wykonany w skali jeden do jednego, zrobiony jest z włókna szklanego. Prawdziwe są tylko lusterka, felgi i opony. Nowy design warszawy wzbudził zainteresowanie szczególnie wśród uczniów samochodówki.
– Bardzo mi się podoba, chłopaki się napracowali. Widać, że jest wzorowana na starej warszawie – mówi Damian, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych.
– Jestem fanem samochodów japońskich, a stara warszawa bardziej mi się podobała – przyznał Mateusz.
Nowa warszawa i jej nowy design spodobała się już kilkunastu osobom, które chętnie wzbogacą swoją kolekcję tym modelem. A trzeba powiedzieć, że cena będzie wysoka, bo samochód zrobiony tylko w kilku egzemplarzach będzie kosztował około 1,5 mln zł. To nie jedyna atrakcja w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykłady, prelekcje i pokazy odbywają się w wielu miejscach na terenie Legnicy. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej uczestnicy mogli na przykład, poznać amatorskie sposoby astronomicznych obserwacji. Festiwal potrwa do piątku.

M.K/FOTO P.Ł

zobacz też: 

Dodaj komentarz

*

code