LEGNICA. Dla seniorów i młodzieży

IMG_4010 Dwa wydarzenia w tym samym czasie odbędą się w środę, 14 stycznia w Legnicy. Jedno adresowane jest do seniorów, a drugie do młodzieży.

Legnicka Biblioteka Publiczna, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Wyższą Szkołą Medyczną, zaprasza jutro do swej siedziby wszystkich seniorów. O godz. 10 w budynku przy ul. Piastowskiej 22 rozpocznie się konferencja pt. „Trzeci poziom dojrzałości – starzenie się jako zadanie jednostki i roli państwa”.

Wykłady, dyskusje i prezentacje dotyczyć będą starzenia się w kontekście społecznym, dadzą też odpowiedź na pytanie, czym jest dobre starzenie się na podstawie wzorów i praktyki. Przygotowano szereg ciekawych wystąpień, związanych m.in. z sytuacją środowisk senioralnych w Legnicy, np.: „Dialog międzypokoleniowy – skuteczne i pozytywne porozumiewanie się”, „Samotni wśród ludzi – senior w domu pomocy społecznej”, „Ludzie starsi w legnickiej przestrzeni publicznej – idea i rzeczywistość”, „Oferta lokalna dla osób starszych w Legnicy”.

IMG_8341W tym samym czasie, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się Targi Pracy i Zawodów. Ich organizatorem jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach realizowanego projektu systemowego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Na targach zaprezentują się ponadgimnazjalne szkoły zawodowe, uczelnie wyższe oraz pracodawcy. Odbiorcami targów mają być przede wszystkim uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich. Przedsięwzięcie ma pomóc w rozwijaniu współpracy szkół zawodowych z pracodawcami i uczelniami wyższymi oraz promocji kształcenia zawodowego na terenie województwa.

Z

Dodaj komentarz