LEGNICA. Będą zdroje dla spacerowiczów

park legnicaFragmenty starego bruku odkryto podczas przebudowy al. Orła Białego w parku Miejskim. Kostka, którą zastąpi nawierzchnia zdecydowanie przyjaźniejsza dla spacerowiczów, zostanie wykorzystana w innej części miasta. Koszt inwestycji to 3 mln 170 tys. zł.

– Modernizacja głównego parkowego traktu podzielona została na dwa etapy – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Przerwa w nastąpi latem, by legniczanie i goście mogli swobodnie i bez zakłóceń wypoczywać w parku – argumentuje urzędnik.

Teraz robotnicy pracują na odcinku od ulicy Powstańców Śląskich do alei Białej. Przy okazji odnawiają kanalizację deszczową i budują tzw. kanalizację teletechniczną dla sieci światłowodowej oraz nowe oświetlenie.

Aleja zostanie wyłożona estetyczną kostką o łącznej powierzchni ponad 13 tys. mkw. Wytyczone będą ścieżki rowerowe, ustawione ławki, latarnie, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zbudowane zostaną uliczne zdroje z dostępną dla spacerowiczów wodą pitną.

Prace na tym odcinku mają się zakończyć do 30 czerwca. Drugi etap obejmie odcinek od al. Białej do al. Zygmunta Krasińskiego i rozpocznie się jesienią tego roku, a zakończy wiosną 2015 roku.

JOM

Dodaj komentarz