LEGNICA. Autobus dla pracowników LSSE

IMG_3752Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne od 2 lutego uruchamia nową linię autobusową nr 28. – Dzięki temu pracownicy firm w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dojadą bez przesiadek i szybciej do pracy oraz wrócą z niej do domów – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy magistratu.

Autobusy linii 28 rozpoczną kurs od przystanku na ul. Pocztowej i dalej pojadą ulicą Wrocławską, przez osiedla Piekary i Kopernik aż do podstrefy Legnickie Pole. O uruchomienie tej dodatkowej linii zabiegali szefowie firm działających w tej podstrefie i sami pracownicy.

– MPK wyszło naprzeciw tym oczekiwaniom – dodaje urzędnik. – Dodatkowa linia ucieszy najbardziej mieszkańców osiedli Kopernik i Piekary. Dotychczas, aby miejską komunikacją dojechać do pracy, musieli się przesiadać. Teraz dotrą i wrócą bez tej konieczności – zachwala udogodnienie.

Autobus linii nr 28 będzie kursował od poniedziałku do soboty, trzy razy dziennie – po to, by dowieźć pracowników do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na godz. 6, 14 i 22. W niedzielę będzie jeden poranny kurs, by zabrać tych, którzy zejdą z sobotniej nocnej zmiany.

Od dwóch lat do strefy kursuje autobus linii 26, który jednak omija osiedla Kopernik i Piekary.

Z

Dodaj komentarz