Łatwo wdepnąć w… maseczkę (WIDEO)

Na ulicach i chodnikach coraz częściej można zauważyć zużyte maseczki. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają, czy porzucone środki ochrony osobistej stanowią dla przychodniów ryzyko zakażenia, a zatem – czy nie powinny trafiać do specjalnych śmietników. Odpowiedź już znamy. Więcej w naszym materiale.

O tym, że zużyte maseczki stanowią coraz większą część naszych śmieci przekonywać nie trzeba. I choć trudno mówić dziś o wymiernych liczbach na przykładzie statystycznej rodziny, z pomocą przychodzą statystyki placówek medycznych. Do śmietników trafia tam coraz więcej maseczek, ale i przyłbic czy kombinezonów. W legnickim szpitalu liczba odpadów medycznych stosowanych w dobie pandemii stanowi dziś trzecią część wszystkich śmieci.

Rzecznik tłumaczy, że pandemiczne śmieci, których pozbywa się personel, są traktowane jak wszystkie inne – medyczne. Z kolei pacjenci wyrzucają je do śmietników na terenie lecznicy, nie ma bowiem specjalnych koszy udostępnionych w tym celu. Czy słusznie?

W ciągu ostatniego tygodnia do naszej redakcji dotarło kilka zapytań od telewidzów. Zaniepokojeni mieszkańcy zagłębia miedziowego wskazują jednak nie tylko na fakt pojawienia się nowych śmieci na terenie ich miast, pytają bowiem także, jak duże jest ryzyko zakażenia się przez kontakt z nimi.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz