Lato 2021 już na legnickim AquaFun?

Wizualizacja: UM Legnica

SAG podpisała umowę z firmą Moris Polska, która wybuduje Letni Park Wodny AquaFun przy ul. Stromej w parku Miejskim. Zadanie warte ponad 26 mln zł ma być zakończone do lata 2021 r.

Umowa została już podpisana, a prace ruszą niebawem – zapowiadają legniccy urzędnicy. Zrealizuje je firma Moris, która wygrała przetarg ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej. Oferta na 26 mln 384 zł okazała się zwycięska.

– Cieszymy się, że możemy przystąpić do realizacji zadania. W najbliższym czasie rozpoczną się prace rozbiórkowe, a jednocześnie będą trwały zaplanowane przez nas wcześniej zmiany w projekcie – informuje Magdalena Ryglicka, prezes SAG.

Warto przypomnieć, że zgodnie z planem Letni Park Wodny AquaFun to 1,3 tys. m.kw. wodnej zabawy i ponad 100 metrów zjeżdżalni wodnych. O tym, jakie atrakcje w ramach tego zadania przygotowują władze Legnicy pisaliśmy już m.in. TUTAJ.

– Przed nami bardzo duże wyzwanie. Na każdym etapie tej inwestycji zadbamy o to, aby Legnicki Park Wodny był bardzo atrakcyjny, funkcjonalny i bezpieczny, a prace przebiegały sprawnie i terminowo – dodaje Ryglicka.

Zgodnie z deklaracją szefowej SAG-u, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, legniczanie będą mogli korzystać z nowego parku wodnego latem przyszłego roku.

Dodaj komentarz

*

code