Opublikowany: nie, Mar 17th, 2019

Latarnie dodadzą staromiejskiego charakteru

Niebawem w samym centrum miasta mają się pojawić stylizowane energooszczędne latarnie, nawiązujące do staromiejskiego charakteru tej części Legnicy. Urzędnicy ogłosili już przetarg na wymianę starych latarni. Na oferty czekają jeszcze przez 5 dni.

– To kolejna w naszym mieście inwestycja związana z nowoczesnym oświetleniem. W minionym roku Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamontowało energooszczędne latarnie na ul. Drzymały w kierunku placu zabaw, zbudowanego w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego – przypomina Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu. – Z kolei na legnickim Rynku wymienione zostały oprawy na latarniach. W miejsce starych, kulistych zamontowano nowoczesne – ledowe. Jest jaśniej, ładniej i o wiele taniej. Przypomnijmy, że wcześniej wymienione zostały oprawy na ul.: Młynarskiej, Wyszyńskiego, Najświętszej Marii Panny i Szpitalnej.

Urzędnicy zaznaczają, że kolejnym etapem stopniowej wymiany latarni ulicznych na nowoczesne i energooszczędne będą prace przy ul. Złotoryjskiej, od przejścia podziemnego do Rynku. Zostaną tam zamontowane stylizowane energooszczędne latarnie ledowe, które będą nawiązywać do staromiejskiego charakteru tej części miasta. Na oferty od zainteresowanych wykonawców ratusz czeka do 22 marca.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..