KWW Bezpartyjni i Samorządowcy ogłosili start w wyborach

O godz. 14 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie rozpoczęła się oficjalna prezentacja KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy wraz z przedstawieniem założeń programowych przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. W stolicy obecny jest również jeden z liderów formacji, prezydent Lubina Robert Raczyński.

Po tym jak prezydent Andrzej Duda wyznaczył datę wyborów parlamentarnych na 13 października, do Państwowej Komisji Wyborczej zaczęły napływać kolejne zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych. Swój start w nadchodzących wyborach ogłosił także KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, którego przedstawiciele obecni są dziś w Warszawie. Na zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP konferencji zaprezentowali program 5×5, który skupia się na pięciu hasłach: ekologia, bezpieczeństwo, przedsiębiorczość, zdrowa Polska oraz sprawne państwo. Każdy z tych punktów będzie szczegółowo omawiany przez najbliższych pięć tygodni na kolejnych konferencjach prasowych.

Przypomnijmy, że komitet wyborczy mogą tworzyć partie polityczne, koalicje partii i wyborcy. Od momentu zarejestrowania komitetu wyborczego może on rozpocząć zbieranie podpisów pod listami kandydatów. Lista kandydatów na posłów – zgodnie z Kodeksem wyborczym – powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej połowie okręgów wyborczych, dalsze listy może zgłaszać bez podpisów.

Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tys. wyborców.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Podziel się
Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. olaf pisze:

    bezpartyjni jak kukiz?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..