Opublikowany: pon, Kwi 6th, 2020

Kwarantanna w szpitalu. Tym razem OIOM (WIDEO)

Neurochirurgia w legnickim szpitalu wciąż jest zamknięta, teraz władze placówki musiały dodatkowo wstrzymać pracę na OIOM-ie. Po tym, jak u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa, kwarantannie w szpitalu poddano w sumie osiem osób. Władze lecznicy szacują, że kontakt z zakażonym miało nawet 65 pracowników.

W nadkaczawskim szpitalu ledwie otwarto oddział chirurgiczny, gdzie u jednego z pacjentów podejrzewano koronawirusa. Dziś personel boryka się z kolejnym problemem. Tym razem mowa o oddziale intensywnej opieki medycznej.

Chodzi o ośmiu pacjentów OIOM-u i nawet 65 członków personelu. Pracownicy szpitala izolację przechodzą w domach. Oddział został już objęty kwarantanną, która potrwa przynajmniej, dopóki nie będą znane wyniki. Z optymistycznych szacunków władz placówki wynika, że może to nastąpić jeszcze dziś.

Przypomnijmy. W szpitalu wciąż zamknięty jest oddział neurochirurgii, gdzie koronawirusa zdiagnozowano w sumie u dwóch lekarzy. Jak informują przedstawiciele lecznicy, jutro testy pozostałych pracowników zostaną dla pewności powtórzone. Jeśli dadzą wynik negatywny, neurochirurgia ma wrócić do normalnej pracy prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..