Kuszą świetlaną przyszłością (WIDEO)

Pewna praca, mieszkanie i dobre zarobki taką przyszłość rysuje młodym ludziom Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie. Wojskowi rozpoczęli cykl spotkań z młodzieżą, aby zachęcić ich do pracy w wojsku.

W szkołach średnich rozpoczął się cykl spotkań informacyjnych służb mundurowych z maturzystami. Spotkania mają zachęcić młodych ludzi do walki o indeksy na uczelniach wojskowych.

 – Studia są bezpłatne. Studenci mają również bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną. Pewną zachętą jest też żołd. Obecnie na pierwszym roku studiów to jest około tysiąc dwieście złotych – wylicza ppłk Piotr Mielniczuk, Komendant WKU w Głogowie.

Pewna praca to tylko jeden z wielu przywilejów, jakie czekają młodych ludzi, którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z wojskiem.

– Taki młody człowiek na starcie ma stanowisko, stopień, wykształcenie, ma pracę, płacę i jeszcze mieszkanie – dodaje Piotr Mielniczuk.

Osoby, które zdecydują się związać z wojskiem mogą jeszcze teraz zgłosić się po kartę powołania na szkolenie przygotowawcze.

– Na tę chwilę mamy już wydane prawie dziewięćdziesiąt procent kart, ale są jeszcze wolne miejsca. Jeśli chętni się znajdą to zapraszamy jak najszybciej do Wojskowej Komendy Uzupełnień – informuje komendant.

Szkolenie rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..