Kultura bardzo młoda. I bardzo potrzebna (WIDEO)

Za nami Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej, które było okazją do podsumowania projektu Bardzo Młoda Kultura 2021. W murach Akademii Rycerskiej w Legnicy spotkali się zarówno operatorzy, jak i beneficjenci.

To było zwieńczenie trzeciej już edycji Bardzo Młodej Kultury na Dolnym Śląsku, równocześnie pożegnalne. Wiadomo bowiem, że w przyszłym roku projekt nie będzie realizowany. Jego uczestnicy liczą, że szybko powróci. Od 2019 roku zaangażowało się w niego bowiem wielu miłośników i krzewicieli kultury. Rzecz jasna, z pożytkiem dla znacznie szerszej grupy odbiorców.

Galeria Sztuki w Legnicy w istotnym stopniu angażuje się w program od pierwszej edycji. Informacja o braku funduszy na jego 4. odsłonę była zatem dla gospodarzy forum z pewnością bolesna. Szczególnie, że w tym roku to właśnie nad Kaczawę trafiło wsparcie na realizację nie jednej, a dwóch twórczych inicjatyw.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Jeden z nich, „Naprzeciw sztuce”, służył integracji Polaków i Ukraińców. Jak się okazuje, jego pomysłodawcy i koordynatorzy doświadczyli w związku ze swoimi działaniami dyskryminacji. Po koncercie muzyki ukraińskiej trafiły do nich nawet pogróżki. Choć nie spodziewali się takich reakcji, to ich nie zraziło. Wręcz przeciwnie.

Obecni na forum zgodnie liczą, że program Narodowego Centrum Kultury powróci. Najlepiej ze zdwojoną siłą, by pomóc w urzeczywistnieniu jak największej liczby inicjatyw integrujących lokalne społeczności. Szczególnie w dobie pandemicznych obostrzeń, które mocno dały się we znaki zwolennikom edukacji i kultury.

Dodaj komentarz