Kultura dla bardzo młodych (WIDEO)

Dwa legnickie projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura. Niebawem dzieci, młodzież, ale i ich rodzice będą mogli skorzystać z niecodziennych, ale jakże istotnych inicjatyw. O tym, co planują pomysłodawcy – w naszym materiale.

Do tej pory Legnica realizowała co roku jeden projekt w ramach Bardzo Młodej Kultury. Tym razem pieniądze z programu wesprą dwie nadkaczawskie inicjatywy.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pierwszy z projektów to „Naprzeciw sztuce” – dziecko Moniki Kręcisz-Kozłowskiej, która połączyła siły z florystką Jewgieniją Biwol i Agnieszką Szumiło z Szumilo Art Group. Inicjatywa jest skierowana do polsko-ukraińskiej młodzieży i rodziców. W planach spotkania integracyjne, warsztaty wokalne i florystyczne oraz pogadanki z psychologiem.

Drugie z przedsięwzięć to „Projekt Maszyna”. Stworzony, by inspirować młodzież do twórczego wyrażania siebie czy uświadomić prawdziwą moc słowa i życia w mediach społecznościowych. W planach głównie warsztaty i debata. Otwarta Galeria Sztuki połączy siły z V Liceum Ogólnokształcącym, którego profil idealnie wpisuje się w zapisy projektu.

Oba projekty zapowiadają się przynajmniej obiecująco. „Naprzeciw sztuce” rusza w lipcu i potrwa do sierpnia. Od września „Projekt Maszyna”. Przewidziane w jego ramach wydarzenia będą się odbywać do połowy października.

Dodaj komentarz