Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi (WIDEO)

Fot. Discovery Channel

„Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98%. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników – bohaterów serialu Górnicy PL.

Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi”. W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.” – tak opisuje swój najnowszy program kanał Discovery Channel.

Drugi, po pilotażowym, odcinek serialu „Górnicy PL” obejrzeć można będzie już  w najbliższy czwartek, 18 stycznia, o godz. 22.

Zwiastun serialu można obejrzeć tutaj:

Tu natomiast ekipa Discovery Channel pokazuje, jak przebiegało nagranie pilotażowego odcinka serialu:

 

Dodaj komentarz