Opublikowany: czw, Paź 1st, 2020

Książki krążą po mieście

Tysiące literackich pozycji właśnie odbywa podróż życia. Książkowe zasoby, które do września czekały na czytelników w Pałacu Ślubów, trafiają sukcesywnie na nowe miejsca w wypożyczalni „Łącznik” przy ul. Odrodzenia. W tym samym czasie, dwie inne biblioteczne filie , uwalniają książki w ramach bookcrossingu.

Skończył się pewien rozdział bibliotecznej historii. 24 września swoje podwoje zamknęła główna siedziba wypożyczalni, która przez 26 lat funkcjonowała w Pałacu Ślubów. Koniec tej epoki, to zapowiedź nowego początku.

Zbiory, które wypełniały regały wypożyczalni w tej części miasta, sukcesywnie są przewożone do miejsca, które Czytelnicy dobrze już znają. Książki będą dostępne w filii, która znajduje się w Lubinie przy ul. Odrodzenia 24.

W obu placówkach praca wre, wszak przeprowadzka tysięcy literackich pozycji to nie lada wyzwanie. Czytelnicy muszą uzbroić się więc w cierpliwość. Tymczasem można korzystać z oferty pozostałych placówek Miejskiej Biblioteki. W dwóch z nich, czekają także specjalne stanowiska, które oferują książki do…adopcji.

Z bookcrossingu można czerpać w dwójnasób: po pierwsze, książki krążą po świecie, zamiast kurzyć się na półkach, a po drugie i najważniejsze: “Kto czyta książki, ten żyje podwójne”. Więc warto korzystać.

fot. archiwum

Więcej szczegółów w materiale video:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..