Opublikowany: wt, Gru 11th, 2018

Ksiądz nakrył złodzieja na gorącym uczynku

Fot. KMP Legnica

33-letni mężczyzna próbował ukraść świeczniki warte 1,5 tys. zł z kościoła św. Piotra i Pawła w Legnicy. Narobił jednak przy tym hałasu, ściągając na siebie uwagę duchownego. Ksiądz wezwał policjantów, a ci szybko odszukali złodzieja, któremu grozi teraz nawet 10-letnia odsiadka.

Być może wtargnięcie na teren świątyni i kradzież świeczników uszłyby 33-latkowi na sucho, gdyby nie czujność księdza, który słysząc hałasy dobiegające z pomieszczenia gospodarczego kościoła, postanowił sprawdzić ich przyczynę. Duchowny wyszedł na zewnątrz, gdzie zobaczył wyłamane drzwi i stojący na chodniku świecznik.

– Z pomieszczenia wyszedł mężczyzna trzymający w ręku drugi świecznik. Ksiądz bez chwili zastanowienia wyciągnął telefon i zrobił zdjęcie sprawcy włamania oraz poinformował go, że właśnie dzwoni na policję. Wtedy mężczyzna odrzucił skradzione przedmioty i uciekł – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Fot. KMP Legnica

Wezwany na miejsce patrol ruszył na poszukiwania włamywacza, którego rysopis opisał ksiądz. Już po chwili 33-latek wpadł w ich ręce przy ul. Najświętszej Marii Panny.

– 33-latek nie krył zdziwienia. Od razu przyznał się policjantom do włamania – informuje mł. asp. Ekiert. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem według kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Luuuter pisze:

    Dlaczego portal ilustruje artykuł zdjęciem
    kościoła ewangelickiego Marii Panny?

  2. Melchlioooor pisze:

    Bo tam się to wydażyło

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..