Opublikowany: pon, Wrz 16th, 2019

Krzyż pozostanie jeszcze tydzień

Do niedzieli na terenach zielonych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Lubinie pozostanie krzyż, który pojawił się tam w ramach akcji „Lubin pod krzyżem”. W tym miejscu uczniowie salezjańskiej szkoły  chcą  organizować drogę krzyżową.

Podczas sobotniej akcji „Polska pod krzyżem” w wielu miejscach w całym kraju wierni modlili się w ramach Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odbyły się także w Lubinie.

– Przyszedł nam do głowy taki pomysł, aby krzyż pozostał w tym miejscu przez cały tydzień. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła ten tydzień „Tygodniem Wychowania”. W związku z tym chcieliśmy razem z uczniami organizować tam drogę krzyżową. Będziemy się modlić za rodziców i wychowawców. Być może dołączą do tej inicjatywy uczniowie innych szkół – wyjaśnia ks. Marcin Kozyra, jeden z organizatorów akcji „Lubin pod krzyżem”.

Krzyż po 22 września zostanie zdemontowany.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..