Opublikowany: pon, Cze 1st, 2020

Kryminalni się spisali! (FOTO)

Jaworscy policjanci odzyskali skradzione dwa samochody dostawcze o łącznej wartości 250 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy „na gościnne występy” przyjechali skradzionym dzień wcześniej samochodem.

Do kradzieży aut dostawczych doszło w nocy z 24 na 25 maja br. W chwili zdarzenia pojazdy zaparkowane były na jednej z posesji w powiecie jaworskim. Jak się okazało, sprawcy przyjechali  na teren powiatu jaworskiego samochodem osobowym, który dzień wcześniej  ukradli z terenu Środy Śląskiej.  Sprawcy uruchomili pojazdy, a następnie taranując ogrodzenie i bramę wjazdową oddalili się z miejsca.

 Zadysponowany na miejsce patrol policji zauważył dwóch mężczyzn stojących przy zielonym sharanie. Osoby te na widok radiowozu zaczęły uciekać w głąb wsi, wyrzucając po drodze różne przedmioty. Funkcjonariusze szybko zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatów: kłodzkiego i świdnickiego. Przedmioty, których mężczyźni chcieli się pozbyć w trakcie ucieczki pochodziły ze skradzionych wcześniej pojazdów dostawczych. Mundurowi ustalili ponadto, iż volkswagen, którym zatrzymani przyjechali na teren powiatu jaworskiego został przez nich skradziony dzień wcześniej z terenu Środy Śląskiej. Ponadto auto miało założone tablice rejestracyjne, które pochodziły z zupełnie innego samochodu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej policji jeszcze tego samego dnia odzyskali utracone pojazdy, których wartość została oszacowana na kwotę 250 tys. zł. Samochody zostały zabezpieczone, poddane oględzinom, a następnie zwrócone właścicielowi.

– Jak ustalili śledczy, to nie wszystkie przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Okazało się bowiem, że tej samej nocy, zanim dokonali oni kradzieży aut dostawczych, z terenu innej wsi w powiecie jaworskim, ukradli m.in. cztery koła z felgami oraz dwa pojemniki z olejem hydraulicznym. Starty oszacowane zostały na łączna kwotę 1.500 zł – mówi Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP w Jaworze.
28-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oraz jego o rok starszy kolega – mieszkaniec powiatu świdnickiego, już usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec jednego z mężczyzn 3-miesięczny areszt. Drugi ze sprawców będzie musiał dwa razy w tygodniu – w ramach policyjnego dozoru – stawiać się na komisariacie. Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć:

fot. KPP Jawor

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Xxcccc pisze:

    Ciekawe dlaczego tylko jefen z nich dostal areszt…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..