Krwią złożą hołd żołnierzom wyklętym

Równo za tydzień w Złotoryi zostanie przeprowadzona kolejna już zbiórka krwi. Tym razem swój najcenniejszy płyn będzie można oddać w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego. 

Organizatorem zbiórki jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi. Miasto dołączy tym samym do ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Jej celem, oprócz zebrania jak najwięcej litrów krwi dla potrzebujących, jest złożenie hołdu żołnierzom wyklętym.

Honorowi krwiodawcy powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi trzeba też zjeść niskotłuszczowy posiłek, wypić większą ilość wody i powstrzymać się od palenia papierosów.

Do grona „SpoKREWnionych służbą” można będzie dołączyć 20 lutego w ZSZ przy ul. Wojska Polskiego w Złotoryi. Z przyczyn organizacyjnych osoby chętne do udziału w akcji powinny wcześniej skontaktować się z koordynatorem Piotrem Pawłowiczem pod nr tel. 768783397.

Dodaj komentarz