KRAJ/REGION. PiS traci sojuszników? (WIDEO)

regionNa niespełnione obietnice rządu Prawa i Sprawiedliwości narzeka już nawet Solidarność. Przypomnijmy, że ten związek zawodowy dotychczas stanowił mocne zaplecze wyborcze partii Jarosława Kaczyńskiego. Tracąc cierpliwość Solidarność wysłała list do Beaty Szydło, w którym domaga się pilnego spotkania

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ ,,Solidarność” w liście do premier Beaty Szydło domaga się rozmowy na temat obecnych działań rządu m.in. w stosunku do KGHM i miedziowej załogi. Według Solidarności działania te są niekorzystne. Chodzi m.in. o podatek od kopalin, który przed wyborami PiS obiecywał zlikwidować. Po objęciu władzy politycy partii rządzącej mówią już zgoła coś innego.

– Chcemy zmienić system naliczania i zmniejszyć kwotę podatku – mówi Krzysztof Kubów, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Według miedziowej Solidarności kolejną groźną sprawą dla sytuacji Polskiej Miedzi są zmiany personalne, tworzenie zbędnych podmiotów i zła polityka kadrowa, która daje się odczuć szczególnie w okresie urlopowym.

-Zauważamy problem z coraz bardziej pęczniejącą administracją i coraz mniej miejsc pracy na stanowiskach robotniczych. Pracownikom wstrzymuje się plany urlopowe, by móc realizować produkcję – mówi Józef Czyczerski, przewodniczący NSZZ ,,Solidarność”.

Kolejną sprawą podnoszoną przez związkowców są nietrafione inwestycje zagraniczne.

– Okazuje się, że nie ma winnych – mówi Józef Czyczerski, przewodniczący NSZZ ,,Solidarność”. – Oczekujemy podjęcia działań, które pokażą, jakie decyzje były podejmowane, kto za nie odpowiada i jakie poniesie konsekwencje – dodaje. 

Dotychczas związkowcy nie otrzymali odpowiedzi z kancelarii premiera.

Zobacz materiał wideo:

Dodaj komentarz