Opublikowany: pt, Maj 24th, 2019

Kradł prąd, by hodować marihuanę (WIDEO)

Fot. KMP Legnica

Ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany można było uzyskać ze zbiorów, jakie legniccy policjanci znaleźli w mieszkaniu 39-letniego mieszkańca. Okazało się, że mężczyzna nie tylko hodował “trawkę”, ale także kradł prąd. Teraz grozi mu nawet 10-letnia odsiadka.

– Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta Legnicy może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tą informację. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Policjanci w środku ujawnili namiot, w którym znajdowały się 43 donice z kilkunastoma krzewami konopi – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci natknęli się na susz marihuany, który był zapakowany do worków. Jak szacują, można było z niego uzyskać 360 porcji gotowego do sprzedaży narkotyku. Na miejscu był też specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi. Właścicielem okazał się 39-letni legniczanin.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Specjaliści szacują, że z zabezpieczonych liści konopi, można by uzyskać ponad 2 tysięcy porcji handlowych marihuany – dodaje mł. asp. Ekiert.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..