Kowalik z nowym stanowiskiem

Wojciech Kowalik na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Legnicy. źródło: www.legnica.eu

Już wiadomo kto obejmie fotel zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Funkcję objął Wojciech Kowalik ordynator oddziału neonatologii.

Wojciech Kowalik to nie tylko laureat wielu nagród, odznaczeń a także od czerwca br. Honorowy Obywatel Legnicy, ale również lekarz mogący pochwalić się sukcesami w dziedzinie neonatologii. Od blisko 40 lat celem jego pracy jest ratowanie życia wcześniaków. Jednym z najgłośniejszych medycznych triumfów lekarza był przypadek  najmniejszego dziecka na świecie z 2014 r. Noworodek przyszedł na świat w Legnicy ważąc nieco ponad 800 gr, a jego życiu zagrażała niewydolność wielonarządowa. Wojciech Kowalik zdecydował wówczas o podłączeniu dziecka do tzw. sztucznej nerki tym samym ratując mu życie. Sprawa odbiła się szerokim echem w środowisku medycznym w Polsce i na świecie. Dodajmy, że Kowalik objął stanowisko po Andrzeju Hapie, który funkcję pełnił od 7 lat.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..