KOTLA. Dzieci dodatkowo pograją w piłkę

KOTLAOkoło 10 tys. zł otrzymał Gminny Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Kotla, przy współpracy urzędników, na dodatkowe zajęcia sportowe z piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

– Środki pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub” – informuje Kamila Suchocka-Szperlik, kierownik referatu rozwoju i pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Gminy Kotla, koordynator projektu. – Zatrudniono już trenera do prowadzenia zajęć, a w najbliższym czasie zostanie zakupiony sprzęt sportowy.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach. W pierwszej są zawodnicy klubu „Zryw” Kotla i dla nich prowadzona jest dodatkowa godzina treningów tygodniowo, a w drugiej dzieci. Grają w piłkę dwa razy w tygodniu po półtorej godziny, na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli. W okresie jesienno-zimowym będą trenować w sali gimnastycznej przy gimnazjum.

Wartość projektu wynosi ponad 13 tys. zł, w tym 9 928 zł to środki pozyskane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej za pośrednictwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejne 3 900 zł to koszt obiektów udostępnionych przez gminę i gimnazjum. 

UR/FOT. UG KOTLA

Dodaj komentarz