Opublikowany: czw, Sie 30th, 2018

Korzystaj z parków zgodnie z regulaminem! (WIDEO)

Będzie czyściej i bezpieczniej w Parku Miejskim w Jaworze. Radni realizują czerwcową uchwałę, na mocy której powstał regulamin korzystania z tego terenu. Nadużycia będą karane, a policjanci zapowiedzieli zintensyfikowanie patroli rowerowych.

Funkcjonariusze otrzymywali wiele zgłoszeń dotyczących sporów między właścicielami psów i spacerowiczami. Niepokojące sygnały docierały też do radnych miejskich, więc ci sprawy wzięli w swoje ręce.

– Opracowany dokument reguluje zasady korzystania z tego terenu, a jego celem jest zadbanie o ład i bezpieczeństwo. Uwagę na brak pewnych regulacji zwrócili nam także policjanci. Obecnie cały teren Parku Miejskiego i Parku Pokoju został objęty lokalnym prawem – mówi Marcin Jankowski, przewodniczący miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Z regulaminu wynika m.in., że należy sprzątać po swoich pupilach oraz zadbać, aby psy były na smyczy. Czworonogi rasy powszechnie uważane za niebezpieczne powinny mieć ponadto kaganiec.

– Nie chcemy nikomu utrudnić życia, regulamin jest po to, by było czyściej, przyjemniej i bezpieczniej – dodaje radny.

W parkach oprócz tabliczek zamontowano nowe kosze na śmieci oraz boksy z rękawiczkami, które mają ułatwić sprzątanie po czworonogach.

Materiał wideo TV Regionalna:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..