Koronaraport: 224 nowe przypadki zakażenia. Jeden z naszego regionu

O 224 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Resort potwierdził również cztery nowe zgony. Żadna ze zmarłych osób nie była mieszkańcem Dolnego Śląska. Jeśli chodzi o nasz region, to jeden nowy przypadek odnotowano w powiecie lubińskim.  

Od początku epidemii w naszym kraju odnotowano już 1862 przypadki zakażenia SARS-CoV-2, w tym 22 zgony. Dzisiejsze ofiary to 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu i 75-letni mężczyzna ze szpitalu w Bytomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Na Dolnym Śląsku liczba nosicieli koronawirusa wzrosła do 234. Ostatniej doby przybyło ich 20. Wśród nich jest także jeden mieszkaniec powiatu lubińskiego, gdzie łącznie zainfekowanych jest już 11 osób. Póki co nie mamy jeszcze szczegółowych informacji na jego temat. Jak tylko będziemy wiedzieć więcej to poinformujemy o tym na naszym portalu.

Pozostali nowo zdiagnozowani w naszym województwie pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: wołowskiego, strzelińskiego, lubańskiego, wrocławskiego, świdnickiego i górowskiego.

Powiat złotoryjski i jaworski wciąż pozostają jedynymi powiatami w naszym regionie, gdzie nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa. W tej klasyfikacji dominuje powiat lubiński (11 zakażeń). Gdy idzie zaś o całe województwo, to najwięcej zachorowań wykryto we Wrocławiu (96).

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..