Kopiuje lepiej od oryginału

Nowy sprzęt zastąpił zużyte urządzenie do skanowania i kopiowania dokumentów w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jaworze. Wielofunkcyjna, kolorowa drukarka jest wyposażona w zaawansowane technologie umożliwiające emisję rysunków CAD, GIS oraz drukowanie prac graficznych.

W Starostwie Powiatowym w Jaworze odbył się odbiór i instalacja nowego urządzenia o nazwie Oce ColorWave 500. Maszyna zapewnia błyskawiczne schnięcie wydruków oraz ich odporność na działanie wody. Poza drukarką urządzenie posiada też wbudowany kolorowy skaner, który zapewnia wysoką jakość skanów, niezależnie od stanu oryginalnego dokumentu.

Od kilku lat starostwo jaworskie dokłada wszelkich starań, aby powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny z formy analogowej przekształcić na formę cyfrową. Zakup nowego sprzętu zaowocuje lepszą jakością dokumentów wydawanych z zasobu, jak również bardzo dobrą ich jakość w momencie przekształcania do formy cyfrowej.

Urządzenie zostało zakupione dzięki środkom pozyskanym z budżetu województwa dolnośląskiego na zadanie pod nazwą: „Zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania dla powiatu jaworskiego”. Wartość dofinansowania wyniosła 150 tys. zł. Poza urządzeniem wielofunkcyjnym, zakupionym głównie na potrzeby Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, również Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Środowiska wzbogacił się o nowy zestaw komputerowy.

ŹRÓDŁO: WWW.POWIAT-JAWOR.ORG.PL

Dodaj komentarz