Konwój Dobra przyjedzie do Głogowa

Głogów jest piątym miastem na mapie Konwoju Dobra, które zaprosiło do siebie Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Mobilny Punkt Poboru Dobra pojawi się w sobotę, 14 kwietnia.

– Wiele rodzin dotkniętych nieuleczalną chorobą dziecka, szczególnie z mniejszych miejscowości Dolnego Śląska, nie wie, gdzie szukać potrzebnych informacji lub co gorsza, postrzega hospicjum jako miejsce, gdzie dzieci umierają – informuje Beata Butwicka, rzecznik prasowy Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. – Dlatego wyruszamy ze wsparciem informacyjnym dla rodzin lub osób z miejscowości, gdzie zawita konwój, zainteresowanych informacją medyczną, terapeutyczną, psychologiczną lub duchową, dotyczącą dziecięcego hospicjum domowego.

Jak dodaje, w Głogowie sześcioro podopiecznych: 8-letni, Bartek, 6-letni Nikodem, 4-letnia Anita, 3-letnia Ewa i 16-letni Kacper, korzysta z medycznej opieki w hospicjum, a ich rodziny otrzymują wsparcie.

– W Głogowie mieszka również nasza mała pacjentka, 3-letnia Amelia, która po latach hospicyjnej opieki, wróciła do rodzinnego życia, bez potrzeby medycznego wsparcia naszego zespołu – dodaje Beata Butwicka. – Takie informacje zawsze radują nasze serca. Pragniemy się nimi dzielić jak najczęściej.

Amelia i jej rodzina oraz pozostali podopieczni wraz z najbliższymi, będą gośćmi specjalnymi Mobilnego Poboru Dobra w sobotę, 14 kwietnia, w Galerii Glogovia przy ulicy Piłsudskiego 19. Od godz. 14 do 16 czekać tam będą przedstawiciele zespołu medycznego oraz wolontariusze m.in. z materiałami informacyjnymi. Będzie też upominek – zakładka do książki z miejscem do zapisywania dobrych słów z czytanych lektur. Wystąpią wokaliści ze Studia Talentów przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Będą też uczniowie z wolontariatu szkolnego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego.

Źródło: MOK Głogów

Dodaj komentarz