Konkurs na geogadżety (WIDEO)

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie ogłasza konkurs na geogadżety. Tematyka prac musi być związana z terenem Pogórza Kaczawskiego zwanego też Krainą Wygasłych Wulkanów. Konkurs kierowany jest dla indywidualnych twórców rękodzieła jak i firm specjalizujących się produkcją lokalnych pamiątek turystycznych.

Celem konkursu jest umocnienie, identyfikacja i promocja lokalnej marki Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów poprzez wytypowanie ośmiu geogadżetów promujących i budujących wizerunek regionu.
Region Gór i Pogórza Kaczawskiego wyróżnia się niezwykłą różnorodnością geologiczną, szczególnie ciekawe są skały i wzgórza będące pozostałością aż trzech okresów aktywności wulkanicznej – mówi Gabriela Męczyńska, prezes biura LGD Partnerstwo Kaczawskie.
Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów to obszar, gdzie unikatowe dziedzictwo geologiczne stanowi filar promocji i rozwoju. Jednak działalność geoparku nie ogranicza się tylko do popularyzacji geologii, jego celem jest również promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu oraz poprawa jakości życia mieszkańców. Więcej szczegółów, informacje  formularze do pobrania na stronie LGD TUTAJ.

Na zdjęciach: wyroby rękodzielnicze – ekspozycja na geopółce w biurze Stowarzyszenia
Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code