Koniec remontu, droga będzie otwarta

Ulica Jana Pawła II w Lubinie oficjalnie zostanie otwarta w niedzielę. Obecnie trwają ostatnie prace kosmetyczne, które zakończą trwający pół roku remont. Część kierowców jednak śmiało porusza się tym fragmentem drogi. Urzędnicy proszą o jeszcze chwilę cierpliwości.

Remont fragmentu drogi od ul. Jarzębinowej do Hutniczej był drugim etapem przebudowy całej ulicy Jana Pawła II.
Jutro jeszcze będą wykonywane kosmetyczne prace związane z przejściami dla pieszych, chodzi o montaż ostrzegawczych światełek. Najprawdopodobniej jutro w ciągu dnia poznikają wszystkie znaki, które w tym momencie zakazują wjazdu na ulicę Jana Pawła II, prosimy jeszcze o cierpliwość. Od niedzieli ruch będzie już prowadzony – zapewnia Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Inwestycja kosztowała prawie cztery miliony. Miasto zdobyło na nią blisko dwa miliony złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę pokryło z własnego budżetu.

W ramach inwestycji przebudowana została i wzmocniona konstrukcja jezdni oraz chodników na długości prawie 400 m, wybudowana ścieżka rowerowa do ul. Hutniczej, a także przebudowana kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe – wylicza rzeczniczka.

Remont wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Głogowa, która obecnie remontuje również ulicę Wierzbową. Z poprzednim wykonawcą remontu miasto musiało rozwiązać umowę, ponieważ nie wywiązywał się z obowiązków.

Kończy się już remont ulicy Jana Pawła II więc cześć pracowników będzie przeniesiona na prace prowadzone przy ulicy Wierzbowej. Z tego co wiem, wszystko idzie tam zgodnie z planem – dodaje Falkiewicz.

Remont ulicy Wierzbowej ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

*

code