Opublikowany: pon, Sie 5th, 2019

Koniec z objazdem do Bolkowa

Zamknięta od ponad czterech miesięcy droga krajowa nr 5 w okolicach Bolkowa została oddana do ruchu. Przywrócono również wjazd do miasta od węzła Bolków na S3, oraz zlikwidowano obowiązujący od marca tymczasowy objazd.

Droga krajowa nr 5, na odcinku ok. 2 km od węzła Bolków na S3 do stacji paliw Orlen w Bolkowie, była zamknięta dla ruchu przez okres ponad czterech miesięcy. W tym czasie gruntownie przebudowano ten odcinek. Poszerzono jezdnię, przeprowadzono korektę niwelety oraz wykonano nową konstrukcję jezdni i poboczy. Tak sprawną realizację prac umożliwiło całkowite wyłączenie odcinka drogi z ruchu.

Po ponownym udostępnieniu prowadzone będą jeszcze roboty wykończeniowe tj. humusowanie skarp i rowów, umocnienie wlotów i wylotów przepustów, roboty na zjazdach indywidualnych, wywóz nadmiaru gruntu z terenów zielonych czy nasadzenia. – Prace będą prowadzone w większości z terenów zielonych zlokalizowanych poza rowami drogowymi oraz częściowo z nawierzchni ścieralnej z wykorzystaniem schematów dla robót szybko postępujących. Należy jednak pamiętać, że do zakończenia budowy obwodnicy Bolkowa, ruch po DK5 będzie odbywał się po terenie budowy. Apelujemy zatem o ostrożność – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypominamy, że w ramach budowy obwodnicy Bolkowa obowiązuje objazd drogi krajowej nr 3, związany z zamknięciem 600 metrowego odcinka drogi pomiędzy miejscowościami Rochowice – Jeżów. Na czas przebudowy DK3, od 17 lipca obowiązuje tymczasowy objazd.

Obecnie, na wysokości miejscowości Jeżów, prowadzone są roboty ziemne (nasypy z gruntu z wykopu ulepszone spoiwami) oraz wykop w gruntach skalistych (korekta skarpy). Wykonawca dokonał również rozbiórki istniejącej konstrukcji DK3 na włączeniu obwodnicy Bolkowa.

Postępują prace przy budowie obwodnicy Bolkowa. Na całym odcinku obwodnicy Bolkowa, poza zamkniętym fragmentem DK3 w Jeżowie, wykonano już warstwę wiążącą. Zaawansowanie prac wynosi obecnie ponad 80 procent – dodaje Magdalena Szumiata.

Kontraktowy termin zakończenia prac przy budowie obwodnicy Bolkowa przypada w kwietniu 2020 r.

.

Fot. GDDKiA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..