Koncertem upamiętnią Belushiego.

To będzie wyjątkowy koncert dla fanów muzyki rockowej i pop-rockowej. W klubie Ave Cezar, lubińscy muzycy, a także przyjaciele, uczczą pamięć Rafała Ratajczaka, znanego w Lubinie jako Belushi. Lider zespołu „Świnka Halinka” zmarł niespodziewanie w maju bieżącego roku.

Wampiriada, czyli muzyczna uczta dla fanów muzyki rockowej, ale nie tylko, po kilku latach nieobecności powraca. Wyjątkowy koncert w klubie muzyczny Ave Cezar w Lubinie organizują przyjaciele Rafała Ratajczaka, znanego w Lubinie pod pseudonimem artystycznym „Belushi”.

– Cała impreza sięga początku lat dwutysięcznych. W klubie muzycznym Ave Cezar Rafał Ratajczak od roku 2005 organizował cykliczne koncerty. Wampiriada była organizowana do 20015 roku, czyli całe dziesięć lat – wspomina Łukasz „Kuki” Bagiński z zespołu Raz – 2 Tribute to Maanam.

Powrót wampiriady i organizowany w jej ramach koncert ma być upamiętnieniem Rafała Ratajaczka.

– Rafał nas opuścił nagle. Nikt z przyjaciół ani muzyków nie był przygotowany na jego odejście. Chcemy tą imprezą, bo są plany, żeby ją kontynuować chcemy upamiętnić naszego kolegę, bo to właśnie on był jej pomysłodawcą – przyznaje Bagiński.

– Wszystkim nam brakuje Rafała. Bardzo często towarzyszył nam w trakcie koncertów. I śpiewał z nami i prowadził nasze koncerty. Był świetnym wodzirejem i konferansjerem, wszyscy mieszkańcy Lubina o tym wiedzą. I właśnie w trakcie tego koncertu chcielibyśmy go powspominać. Jest przygotowywana niespodzianka, której tutaj nie chciałabym zdradzać, ale na pewno będzie bardzo dużo wzruszeń – dodaje Łukaszuk.

Koncert będzie miał również wymiar charytatywny, dlatego też wstęp na niego będzie płatny.

– Wszystkie zespoły, które zagrają oraz właściciele lokalu, wszystkie pieniądze z wejściówek czy też wynagrodzenia muzyków przekażą na nagrobek dla Rafała – informuje Anna Łukaszuk, z zespołu Raz – 2 Tribute To Maanam.

Podczas koncertu wystąpi m.in. zespół Nerwokaina, Raz – 2 Tribute To Maanam oraz Bałagan. Organizatorzy na koncert zapraszają wszystkich, którzy znali Rafała. Impreza odbędzie się 29 października. Start o godzinie 19. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przebrania się za strachy, zmory i wampiry, zgodnie z motywem imprezy.

Dodaj komentarz

*

code