Koncert w Grodowcu

Witold Zalewski, jeden z najwybitniejszych organistów polskich, wystąpi 3 sierpnia podczas „Letniego koncertu muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, gmina Grębocice.

Koncert organizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Gminę Grębocice i Parafię pw. Jana Chrzciciela rozpocznie się o godz. 18.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, Witold Zalewski z Krakowa jest jednym z najwybitniejszych organistów polskich o światowej sławie i od wielu lat pierwszym organistą Królewskiej Katedry na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie. Występował m.in. w katedrach: Norte Dame w Paryżu, św. Patryka w Nowym Jorku, św. Stefana we Wiedniu czy św. Andrzeja w Sydney. W czasie pielgrzymek do Polski papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI zapewniał oprawę muzyczną liturgii mszy świętych. Głównemu wykonawcy towarzyszyć będzie Wacław Turek specjalizujący się w muzyce klasycznej wykonywanej na akordeonie. W programie koncertu zaplanowano wykonanie utworów: Jana Podbielskiego, Mikołaja z Krakowa, Jana Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehude, Wincentego Rychlinga, Aleksandra Namysłowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Felixa Mendelsona-Bartholdy i Wacława Trojana.

Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej to cykl wydarzeń odbywających się w tym roku w kościołach w Kłobuczynie, Grodowcu, Grębocicach, Kotli i Głogowie. Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło: UG Grębocice

Dodaj komentarz

*

code