Komunikacyjne zmiany na trasie Polkowice-Grębocice

Po półtora miesiąca funkcjonowania bezpłatnej komunikacji autobusowej na trasie Polkowice-Grębocice wprowadzono kilka zmian, głównie po zgłoszeniach mieszkańców.

Uruchomiona na początku kwietniu darmowa komunikacja między Polkowicami a Grębocicami miała charakter pilotażowy. I choć pasażerów nie brakuje, bo dziennie korzysta z niej kilkadziesiąt osób, to – jak się okazało – zmiany są potrzebne. Wprowadzono je w uzgodnieniu z wójtem gminy Grębocice, a chodzi przede wszystkim o odjazdy autobusów z grębocickiego dworca PKP.

– Mieszkańcy zgłaszali nam, że pociągi przyjeżdżające do Grębocic mają często opóźnienie i pasażerowie nie mogli już zdążyć na autobus – powiedział nam Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i transportu. – Dlatego odjazdy autobusu z dworca PKP zostały przesunięte o około 15 minut.

Ponadto, na początku przyszłego tygodnia, na trasie z Polkowic przez Tarnówek do Grębocic pojawi się nowy przystanek – przy kopalni Rudna-Główna. Z tym wiąże się kolejna zmiana. Poranny kurs autobusu z Polkowic z godz. 5.35 został przesunięty na godz. 5.25.

Przypomnijmy, że darmowa komunikacja na trasie Polkowice-Grębocice funkcjonuje od poniedziałku do piątku.

Dodajmy też, że w czerwcu ma ruszyć bezpłatna komunikacja między Polkowicami a Lubinem (zharmonizowana głównie z rozkładem jazdy Kolei Dolnośląskich), a na wrzesień, jak zapowiedział Jan Wojtowicz, planowane jest uruchomienie darmowych połączeń z Polkowic do Chocianowa.

Fot. UR archiwum

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..