Kolonie i dofinansowania dla najuboższych rodzin

Jezioro, góry a może zagraniczne wczasy? Takie wakacyjne dylematy są obce dzieciom z ubogich rodzin. Zorganizowanie pociechom letniego wypoczynku to spore obciążenie dla domowego budżetu albo wydatek, na który rodzice często w ogóle nie mogą sobie pozwolić.

Ze wsparciem przychodzi głogowski ośrodek pomocy społecznej, który podobnie jak w poprzednich latach organizuje specjalne kolonie dla dzieci z najuboższych rodzin. W tym roku z tej formy wypoczynku skorzysta prawie 50 dzieci. Będą wypoczywać przez 2 tygodnie w jednej z nadmorskich miejscowości.

– W tym roku zaplanowaliśmy wypoczynek dla dzieci nad morzem w Pogorzelicy. Skorzysta z tej pomocy 46 dzieci od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy pierwszej gimnazjalnej. Dzieci będą objęte kompleksową opieką i zaplanowanych jest z myślą o nich wiele atrakcji – mówi Sylwia Pańczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie.

Ośrodek przeznacza także dodatkowe środki na dofinansowania letnich wyjazdów dla dzieci, których rodzice sami znaleźli wyjazd organizowany przez biuro podróży, stowarzyszenie czy klub sportowy.

Istnieje również możliwość dofinansowania do letniego wypoczynku organizowanego przez inne podmioty. Z pomocy mogą skorzystać rodziny, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego w kwocie 528 złotych lub rodziny, które przekraczają to kryterium o 200% – dodaje Sylwia Pańczyk.

Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć w ośrodku specjalny wniosek.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..