Kolekcjonerski egzemplarz Konstytucji do obejrzenia

zdj. PWSZ w Głogowie

Facsimile rękopisu Konstytucji 3 Maja 1791 roku będzie można zobaczyć w bibliotece uczelnianej PWSZ. Niezwykły egzemplarz będzie udostępniony podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W związku z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz rozpoczynającym się Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie przygotowała niespodziankę nie tylko dla historyków i pasjonatów.

Biblioteka PWSZ w Głogowie posiada w swoich zbiorach facsimile rękopisu Konstytucji 3 Maja 1791 roku oraz reprint wydania londyńskiego w języku angielskim również z 1791 r.

Pięknie oprawiona Konstytucja, w opracowaniu Jerzego Koweckiego, została wydana przez PWN w 1991 r. Jej oryginał znajduje się w Archiwum Akt Dawnych w Warszawie.

–  Ten kolekcjonerski egzemplarz, który znajduje się w naszym posiadaniu, został ofiarowany uczelni z okazji jej utworzenia w dwa tysiące czwartym roku przez senatora RP Mariana Lewickiego – wyjaśnia Anna Włodarczyk, rzecznik PWSZ w Głogowie.

Wszyscy którzy chcieliby zobaczyć facsimile tego dokumentu, będą mogli to zrobić  w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który potrwa od 8 do 15 maja.

Dodaj komentarz