Kolejny krok w sprawie kąpieliska w Przemkowie  

Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak i Nadleśniczy Bogusław Stankiewicz podpisali akt notarialny w sprawie zamiany gruntów należących do gminy na grunty Skarbu Państwa, które są w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przemków.  

Przejęte przez gminę nieruchomości przeznaczone są m.in. na rekreację, ale są też grunty pod budownictwo mieszkaniowe i w przyszłości mogą być one sprzedane jako działki budowlane. W zamian Nadleśnictwo otrzymało grunty, na których prowadzona będzie gospodarka leśna. To ważny krok do przejęcia przez samorząd terenów kąpieliska miejskiego.

– Gmina o tak niezwykłych walorach przyrodniczo-krajobrazowych jak Przemków musi mieć stworzoną odpowiednią bazę dla rozwoju turystyki i rekreacji stanowiącą dodatkowy atut i zachętę do odwiedzenia naszego miasta – podkreśla burmistrz Jerzy Szczupak. – Kąpielisko to wyjątkowy teren, który ma ogromne znaczenie również dla naszych mieszkańców. Jego uruchomienie, a wraz z nim rozbudowa bazy rekreacyjno-sportowej stanowi jeden z kluczowych celów moich działań. Obecna zamiana gruntów to pierwszy, podstawowy krok w kierunków ich realizacji.

Dodajmy, że w lipcu rada miejska podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na taką zamianę.

Fot. UM w Przemkowie

  1. Kolejny przemkowski przekręt ktoś wziął kasę albo jakieś działki i tyle z Waszych przemkowskich planów. I weźcie się za hale sportowa dla dzieci skończcie bo naprawdę wstyd. Jakim to baranem trzeba być żeby takiej inwestycji nawet w połowie nie skończyć. Baranem albo poprostu świnią przemkowską przy korycie.

  2. Znając życie, to burmistrz nic nie zrobi z kąpieliskiem. Wszyscy w koło, mają kąpieliska z prawdziwego zderzenia, tylko nie my, a pokazywanie w mediach,że niby się działa to stary chwyt naszego burmistrza. Proszę poszukać w TV Master ile burmistrz obiecywał,bo troszkę tego,a przed wyborami wypowiadał się nawet,że od października wchodzi firma,która będzie remontować budynki na kąpielisku,więc ogólnie pic na wodę.

  3. Dlatego do opinii publicznej powinno być podane- i to trzeba na gminie wymusić jakie nr działek zostały pozyskane. Tak aby za rok było wiadomo w kogo prywatne ręce wpadły.

Dodaj komentarz

*

code