Kolejny etap renowacji w kościele w Kotli (FOTO)

Zakończył się trzeci etap prac konserwatorskich i restauratorskich przy ołtarzu głównym w kościele pw. św. Marcina w Kotli. Wykonano je przy rzeźbie Ewangelistów św. Marka i Łukasza, tabernakulum i krucyfiksie.

Prace kosztowały ponad 31 tysięcy złotych i zostały sfinansowane dzięki dotacjom z budżetów: gminy Kotla w wys. 20 500 zł i Województwa Dolnośląskiego – 10 tys. zł.

– W poprzednich etapach renowacji, przy wsparciu finansowym z budżetu gminy, poddane były elementy ołtarza głównego: obraz świętego Marcina z ramą, ornamentami nad nim i kartuszem oraz figury świętych Mateusza i Jana, z ornamentami – mówi wójt Łukasz Horbatowski.

Wykonawcą prac była firma konserwatorska z Torunia. Pomocy Parafii w zakresie opracowania wniosków o dotacje i ich rozliczenia udzieliła Kamila Suchocka-Szperlik z Urzędu Gminy Kotla.

 

 

 

Zdjęcia: Parafia św. Marcina w Kotli i UG Kotla.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..