Kolejni piraci drogowi. Policja apeluje o rozwagę!

Trzech kierowców, w tym polkowiczanina, zatrzymali w ostatnich dniach górowscy policjanci za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Oczywiście, wszyscy stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Jak informuje kom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Górze, mieszkaniec Polkowic, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 105 km/h.

– Skutkiem poruszania się o 55 km/h za szybko było odebranie mu przez mundurowych prawa jazdy na okres trzech miesięcy – dodaje Agnieszka Połczyk.

Podobna kara spotkała jeszcze mieszkańców Śremu i Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwszy z nich pędził w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h, a drugi – 103 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Do tej niechlubnej statystyki trzeba jeszcze dodać czterech nietrzeźwych kierujących, przy czym jeden z nich jechał pomimo sądowego zakazu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę. Lekceważąc przepisy narażają nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..