Kolejne utrudnienia na Leszczyńskiej

Jutro rusza drugi etap przebudowy ul. Leszczyńskiej w Legnicy. Wykonawca zapowiedział już, że w czasie realizacji prac kierowcy nie będą mogli przejechać przez jej odcinek od skrzyżowania z ul. Głogowską do Ścinawskiej.

W poniedziałek, 4 marca, firma Budrim, która realizuje zadanie zajmie się wymianą nawierzchni jezdni i podbudowy, naprawą kanalizacji oraz częściową wymianą chodników i krawężników. To oznacza, że konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu (schemat poniżej).

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku przebudowana został ul. Leszczyńska od skrzyżowania z ul Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa. Koszt całej inwestycji, czyli przebudowa ul. Leszczyńskiej od mostu nad Czarną wodą do wiaduktu kolejowego ok. 3,5 mln zł.

Tymczasowa organizacja ruchu

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej zbudowana została stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na ul. Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Leszczyńskiej z Łokietka i Ścinawską.

Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w planach jest kontynuacja przebudowy ul. Leszczyńskiej od most nad Czarną Wodą. Obecnie trwają prace nad dokumentacją.

źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code