Kolejne dofinansowanie na rewitalizację Bulwaru

O 1,7 miliona złotych zwiększyło się dofinansowanie z funduszy unijnych na rewitalizację Bulwaru Nadodrzańskiego w Głogowie.

– Jest to największe w historii miasta dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – informuje Daria Jęczmionka z Biura Rzecznika Prezydenta Głogowa. – Jego całkowita wartość to ponad 16, 5 miliona złotych.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem zabytkowych kościołów do ich wyeksponowania w formie fundamentów. Zarówno Kościół Klarysek, jak i Kościół Franciszkanów to obiekty XIII i XIV-wieczne.

Ponadto, na terenie o powierzchni ok. 1,6 hektara posadzone zostaną drzewa (m.in. lipa srebrzysta i platan klonolistny), krzewy i wiele innych roślin. Będzie też miejsce na pięć budek lęgowych dla jeżyków.

– Na terenie Bulwaru urządzone zostaną bogate, zielone strefy rekreacyjne wyposażone w ławki, hamaki i stoliki – dodaje Daria Jęczmionka. – Wybudowana zostanie fontanna posadzkowa. Powstaną utwardzone przedłużenia ulic: Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja oraz parking u zbiegu ulic Nadbrzeżnej i Piotra Skargi. Przebudowany będzie także odcinek ulicy Nadbrzeżnej, w ciągu stanowiącym własność gminy.

Całkowity koszt inwestycji sięga ponad 23,4 miliona złotych, z czego ok. 70 proc. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Fot. UM w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..