Kolejne automaty wypadły z gry

Trzy nielegalne automaty do gier przechwycili legniccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca. Ich właścicielowi grozi teraz dotkliwa grzywna i nawet trzyletnia odsiadka.

Legniccy policjanci połączyli siły z celnikami ze Zgorzelca, by przejąć nielegalne automaty.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Sprzęt został przekazany funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie – relacjonuje mł. asp. Izabela Burska z legnickiej policji.

Stróże prawa przypominają, że posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych jest zagrożone karą w wys. 100 tys. zł od sztuki.

– Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat – dodaje mł. asp. Burska.

  1. A kiedy zajmą się tym syfem w Złotoryi ? 2 na Mickiewicza 2 Na Słowackiego w jednym zabrali maszyny to sobie nowe przywieźli

Dodaj komentarz