Opublikowany: czw, Kwi 18th, 2019

Kolejna placówka zawiesiła strajk

Nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubinie zawiesili wczoraj akcję protestacyjną. Od dziś placówka pracuje już normalnym trybem. Powodem tej decyzji jest troska o dobro dzieci i ich rodziców. To drugi przypadek zawieszenia strajku w tym mieście.

Przypomnijmy, że kilka dni temu strajk zawiesiło Przedszkole Miejskie nr 3  w Lubinie oraz trzy przedszkola w Głogowie. Wczoraj na ten sam krok zdecydowali się pedagodzy z Przedszkola Miejskiego nr 4 przy ul. Kościuszki. – Nauczyciele podjęli uchwałę o zawieszeniu strajku. Wyrazili gotowość pomocy rodzicom w opiece nad dziećmi. Zależało im, aby nadal utożsamiali się z naszym przedszkolem – mówi Aurelia Romaniec, dyrektor placówki.

Do przedszkola uczęszcza na co dzień 125 dzieci, ale od chwili rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku w oświacie, tj. od poniedziałku 8 kwietnia, placówka była pusta. Dziś jest w niej około 40 maluchów. – Rodzice w czasie trwania strajku nie przyprowadzali swoich pociech do przedszkola, za im bardzo dziękuję. Jednak od dziś już pracujemy normalnie. Indywidualnie informujemy o tym każdego rodzica – dodaje dyrektor.

Dodajmy, że w strajku czynnie brało udział 10 nauczycieli. Mimo że zawiesili oni strajk, to nadal popierają akcję protestacyjną i zgadzają się z postulatami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..