Przedszkola zawiesiły strajk

Już nie strajkują, ale strajk nadal popierają. Pracownicy 4 z 13 głogowskich przedszkoli zawiesili swój udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Decyzję o powrocie do normalnego trybu pracy i ponownym otwarciu placówek podjęli nauczyciele z przedszkoli numer 1, 3, 9 i 17. Postanowili zrezygnować z protestu ze względu na dobro dzieci oraz liczne prośby rodziców. Przekonują jednak, że nadal popierają trwający od ponad tygodnia strajk.

– Postanowiliśmy, że tydzień strajkowaliśmy i przez tydzień rodzice byli cierpliwi, ale już wystarczy i musimy wyjść naprzeciw ich prośbom i oczekiwaniom. Dalej oczywiście popieramy strajkujących nauczycieli, ale pracujemy normalnie – mówi Wiesława Cybula, nauczyciel z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie.

O zamiarze zawieszenia strajku placówki poinformowały wcześniej głogowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, który przyjął decyzję nauczycieli ze zrozumieniem. Choć pojawiają się głosy, że to początek wewnętrznego rozłamu, to jednak jak przekonuje szefowa organizacji – nic bardziej mylnego, bo strajk wciąż trwa.

– Nawet tydzień strajku to jest bardzo dużo i za to dziękujemy. Oprócz tych czterech placówek nie mamy innych sygnałów o tym, że gdzieś planowane jest zawieszenie akcji protestacyjnej. Oczywiście to już drugi tydzień strajku i wiem, że ludzie są zmęczeni i zdesperowani, ale walczymy nadal – mówi Anna Chrzanowska – Kuzyk.

Protest zawiesiła również jedna z lubińskich placówek. Podopiecznych ponownie przyjmuje Przedszkole Miejskie nr 3.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..