Koleją z Głogowa do Leszna

Po ośmiu latach przerwy wznowione zostaną przejazdy pociągów na trasie Głogów – Leszno – Głogów. Pierwszy przejazd, w niedzielę, 8 grudnia, będzie szczególny – zaplanowano podróż szynobusem do Leszna i z powrotem ze specjalnym, okolicznościowym darmowym biletem. Regularne kursy pociągów rozpoczną się 15 grudnia.

8 grudnia na peronie, na chętnych będą czekały niespodzianki. Rytmiczne marsze zagra zespół uczniów Szkoły Muzycznej. Można też będzie rozgrzać się głogowską herbatę i posilić się grochówką z pajdą chleba. A historycy z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej przedstawią historię połączeń na tej trasie.

Bilety na podróż do Leszna będą rozdawane na peronie, bezpośrednio przed odjazdem. Na bilet i prawo do darmowego przejazdu może liczyć 200 osób. Szynobus przyjedzie do Głogowa o godz. 10 z Zielonej Góry, a do Leszna wyruszy o godz. 10.30. Na poszczególnych stacjach, m.in. we Wschowie, na podróżnych będą czekały dodatkowe atrakcje.

Przypomnijmy, 22 września 2017 roku włodarze Głogowa, Leszna i Wschowy wraz z przedstawicielami samorządów województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego podpisali list intencyjny w sprawie reaktywacji kolejowego ruchu pasażerskiego na tej linii. Porozumienie było wynikiem wielomiesięcznych rozmów. W wyniku negocjacji z zarządcą linii kolejowych PKP PLK S.A., Gmina Miejska Głogów przeznaczyła na modernizację linii kolejowej 2, 5 mln zł, a Gmina Wschowa 500 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała 17,1 mln zł. Pozostałą część sfinansowała spółka PKP PLK.

Fot. archiwum UMWL

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..